Кузня МК

  • Ukrainian (Ukraine)
  • Russian (CIS)

Особливості виготовлення кованих огорож.

Часи, коли до заборів пред'являлися виключно практичні вимоги залишилися в минулому. Сучасні паркани поєднують в собі якості надійного захисту ділянки від несанкціонованого проникнення з елегантністю конструкції, покликаної обрамляти і прикрашати собою ділянку.

Кована огорожа, кований паркан-F55Основною сировиною для виготовлення кованого паркану служить потужний металевий прут квадратного перетину зі стороною 10 - 40 мм, який приймає химерні форми під дією вогню й удару молота. Елементи решітки збирають воєдино за допомогою зварювання і хомутів, професійно виконані з'єднання абсолютно надійні. До речі, халтура видає себе саме неякісною збіркою: порушується геометрія, неакуратні шви так і кидаються в очі. В ідеалі шов спочатку рівний, на фініші взагалі практично не помітний. Його шліфують, шпаклюють і тільки потім фарбують виріб. Сучасні покриття зажадають відновлення раз в 3 - 5 років. При належному догляді паркан переживе правнуків господаря.

Іноді художній задум вимагає більш тонкої роботи. До забарвлення за допомогою спеціальних пристосувань майстри надають пруту особливу фактуру («кора дерева», «лоза», «бамбук»), гравірують декор (листочки-квіточки). До речі, не слід зневажливо ставитися до цих прикрас - вони функціональні. Чим щільніше малюнок, тим міцніша огорожа, ну і тим дорожче, звичайно.

Секції кованого забору монтують на металеві, кам'яні або цегляні стовпи. У будь-якому випадку потрібно ґрунтовний фундамент, який розраховується на міцність.